Dlaczego warto używać kulek gejszy?

Kulki dopochwowe, zwane kulkami gejszy, przeznaczone są do ćwiczeń mięśni odpowiadających za zdrowie i kondycję naszego obszaru intymnego. Zostały stworzone w pierwszej połowie XX wieku przez doktora ginekologii Arnolda Kegla. Opracował on podstawy naukowe dotyczące rehabilitacji mięśni łonowo-guziczkowych, które nazywane są od tego czasu potocznie mięśniami Kegla. Miały one wspomóc leczenie u kobiet dotkniętych problemami niewydolności pęcherza moczowego. Ich regularne ćwiczenie prowadziło do wzmocnienia i polepszenia komfortu ich życia. Mięśnie te mają niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego każda świadoma swojego ciała kobieta powinna poznać możliwości, jakie dają kulki kegla i dbać dzięki nim o swoją kondycję.

Zdrowie przede wszystkim!

Spróbuj sobie przypomnieć, kiedy sama świadomie ćwiczyłaś swoje mięśnie dna miednicy? Możemy to robić „bezkarnie” przez cały dzień, przy wielu innych zajęciach, a jednak cały czas o tym zapominamy. Rytmiczne zaciskanie i rozluźnianie tego obszaru może wspomóc nasze życie w bardzo dużej mierze i to na kilku płaszczyznach. Tymczasem nawet dorosłe kobiety zupełnie to bagatelizują, a ćwiczenia nasuwają się im na myśl wtedy, gdy już pojawiają się jakieś niepokojące objawy np. nietrzymanie moczu. Mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za dobrą kondycję całej naszej sfery intymnej – zarówno za zdrowie układu moczowego, ale też za naszą kondycję i pożycie seksualne. To właśnie dzięki ćwiczeniom przy użyciu kulek gejszy możemy utrzymywać je w dobrej kondycji. Mocne mięśnie Kegla utrzymują macicę we właściwym położeniu, kontrolują pracę naszego pęcherza i odpowiadają za nasze doznania seksualne podczas stosunku.

Świetne przygotowanie do porodu

Kulki Kegla to gadżet , który powinna poznać każda kobieta planująca potomstwo lub już będąca w ciąży. Jeśli chcesz dbać o swoje zdrowie, łatwiejszy poród i szybszy powrót do siebie po porodzie, kulki gejszy będą Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Ćwiczenia z ich udziałem pomagają przeciwdziałać wiotczeniu mięśni, co przekłada się przede wszystkim na stan naszego pęcherza i nasze doznania seksualne, ale ma tez niebagatelne znaczenie, gdy chodzi o przygotowanie mięśni do ciąży i porodu. Wyćwiczone i mocne mięśnie dna miednicy dużo lepiej zniosą ciążę i poród, o wiele szybciej także wrócą do swojego stanu sprzed ciąży.

Dlaczego warto używać kulek gejszy?

Komfortowa i bezpieczna aplikacja

Wiele z nas hamuje się przed zakupem kulek z obawy przed ich aplikowaniem. A zupełnie nie ma się czego bać! Jeśli zastanawiasz jak używać kulki gejszy to z zestawem PlumBum zrobisz to łatwo i komfortowo. Są stworzone tak, żeby dopasować się do indywidualnych potrzeb i możliwości. Dzięki różnym wagom pozwalają na regulowanie swojego treningu. Trening możesz zacząć od bardzo krótkich, kilkuminutowych sesji, a później wydłużać ten czas, zgodnie z własnymi potrzebami. Kulki PlumBum mogą być używane w trakcie ruchu, przy innych czynnościach. Jeśli obawiasz się tego, jak używać kulki gejszy, możesz je przed aplikacją zwilżyć odrobiną lubrykantu. To pomoże Ci w ich aplikacji. Możesz je nosić codziennie, ważne jest regularność, ale tak jak przy każdych ćwiczeniach, nie zapominaj też o przerwach na regenerację mięśni. Po każdym użyciu należy je umyć w ciepłej wodzie. Sama przekonasz się, że to banalnie proste, a efekty przerosną Twoje oczekiwania!