Przydatne aplikacje mobilne

Ze smartfonów korzysta obecnie niemal każdy, niezależnie od wieku. Z ich posiadaniem wiąże się wiele zalet, z którym najważniejszą jest oczywiście przyspieszanie wykonywania obowiązków zawodowych. Chodzi tutaj między innymi o możliwość odpowiadania na wiadomości, czy przejrzeć istotne informacje w dowolnym miejscu i czasie.

Przydatne aplikacje mobilne

Jakie aplikacje przydają się w smartfonie?

Oczywiście smartfon powinien mieć zainstalowane najważniejsze aplikacje. Wśród nich znajduje się Gmail, umożliwia ciągły dostęp do skrzynki mailowej. Można w niej grupować foldery, oznaczać ważne wiadomości. Ponadto zapamiętywane są również często używane adresy mailowe, na przykład kontrahentów. Jeżeli w ramach działalności prowadzi się konta na portalach społecznościowych, przydatna okaże się aplikacja Hootsuite. Nie ma wówczas konieczności logowania się na każde konto z osobna, na wszystkie ma się podgląd w swoim telefonie. Nieodzownym elementem dla każdego przedsiębiorcy jest kalendarz, w którym zapisuje się najważniejsze przypomnienia. Dlatego Kalendarz Google musi znaleźć się na liście obowiązkowych aplikacji na Androida oraz inne systemy operacyjne.

Co jeszcze warto zainstalować w telefonie?

Dysk Google i Chrome to kolejne z ważnych w biznesie aplikacji, powszechnie dostępne. W pierwszej przechowuje się wszelkiego rodzaju dokumenty i pliki firmowe. W dowolnym momencie można je edytować, usuwać, czy też tworzyć nowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by robić w aplikacji notatki ze spotkań. Mając wiele spraw na głowie łatwo jest o którejś zapomnieć. Zapobiega temu aplikacja Any.Do, w której można przechowywać informacje o powierzonych sobie zadaniach. Bardzo przydatny jest ponadto Dropbox. Szczególnie, gdy często trzeba przesyłać pliki w większej ilości i rozdzielczości. Poza wskazanymi powyżej, potrzebne mogą okazać się aplikacje takie jak ClouOn, Evernote i Feedly. Na uwagę zasługują Moon Reader, dzięki któremu można pogrążyć się w lekturze ulubionej książki oraz Jak dojadę. Ta ostatnia jest niezbędna podczas podróży, na przykład komunikacją miejską.