Książki katolickie, które warto przeczytać.

Książki katolickie to pozycje, które chętnie wybierane są przez osoby wierzące. Dzięki ich lekturze można, bowiem pogłębić swoją wiarę, a także dowiedzieć się więcej na tematy ważne dla każdego chrześcijanina. Jakie książki religijne warto zakupić do swojej domowej biblioteczki? Czy istnieją pozycje, które szczególnie warto przeczytać?

Książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W Polsce o Kardynale Stefanie Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia słyszała z pewnością każda wierząca osoba. Jest to postać, która miała duży wpływ na losy polskiego Kościoła w latach, które były szczególnie trudne dla naszego kraju. To właśnie Kardynał Stefan Wyszyński przeprowadził polski Kościół przez niełatwe lata komunizmu. Obecnie wiele osób chętnie kupuje książki Wyszyńskiego, ponieważ z kazań i rozważań Prymasa Tysiąclecia można wynieść naprawdę wiele. Dzięki nim możemy odnaleźć swoją drogę i to zarówno tę w Kościele, jak i tę w rodzinie, pracy czy też w codziennym życiu. Popularną książką Stefana Wyszyńskiego jest np. książka pt. „Duch pracy ludzkiej. Myśli o wartości pracy.”, która to przedstawia chrześcijański pogląd na pracę wykonywaną przez ludzi. Ciekawą pozycja zwłaszcza na okres rekolekcji jest również książka pt. „Błogosławione oczy, które widzą.”. To właśnie w niej odnajdziemy zapiski rekolekcji, które wygłoszone były przez Wyszyńskiego bezpośrednio po opuszczeniu więzienia w 1959 roku. Rozważania zawarte w tej książce ukazują duchowość Prymasa Tysiąclecia. Interesujące książki autorstwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakupimy w katolickiej księgarni internetowej Sumus Wydawnictwo, która to w swojej ofercie posiada naprawdę wiele godnych przeczytania książek o tematyce religijnej.

Książki katolickie, które warto przeczytać.

Idealna książka dla kobiety XXI wieku.

Warto podkreślić, że Kardynał Stefan Wyszyński napisał również książkę, która to powinna stać się wręcz obowiązkową pozycją w biblioteczce każdej kobiety XXI wieku. Mowa tu oczywiście o pozycji zatytułowanej „O godności kobiety”, która to zawiera ponadczasowe treści dotyczące kobiet. To właśnie z tej książki dowiemy się jak ważną rolę pełni kobieta i to zarówno w rodzinie, jak i w życiu społecznym i narodzie. Kazania, konferencje, referaty i rozważania Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które to zostały zawarte w tej właśnie książce nie tracą na aktualności nawet w dzisiejszych czasach, ponadto, co ważne są one proste w odbiorze, podnoszą na duchu, trafiają prosto do serc oraz są bardzo dobrym źródłem prawdziwych inspiracji. Dzięki tej pozycji nie jedna kobieta w Polsce będzie w stanie odpowiedzieć sobie na pytania: Jak należy żyć? Jak odnaleźć swoją misję i prawdziwe powołanie? Jak powinno wyglądać prawdziwe piękno kobiety? Prymas Tysiąclecia postrzega kobietę, jako osobę, której należy się szacunek i godność. Jeżeli zastanawiamy się, co ofiarować na prezent bliskiej naszemu sercu kobiecie czy to żonie, matce czy siostrze warto rozważyć zakup właśnie tej książki. Ale pamiętajmy, że książkę „O godności Kobiety” mogą przeczytać nie tylko kobiety, z całą pewnością będzie to także ciekawa lektura dla wszystkich mężczyzn, szczególnie tych, dla których wartości chrześcijańskie maja duże znaczenie.