Jakie soczewki kontaktowe miesięczne wybrać?

Soczewki miesięczne cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród zwolenników tej nowoczesnej i wygodnej metody korekcji wzroku. Reprezentują najlepszy stosunek jakości do ceny, są komfortowe w użytkowaniu oraz gwarantują doskonałą jakość widzenia i bezpieczeństwo stosowania przez cały okres ich przydatności do użytku, czyli okrągłe 30 dni. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór szkieł miesięcznych. O czym warto pamiętać szukając swojej pierwszej pary?

Soczewki miesięczne – co warto wiedzieć o korzystaniu z nich?

Soczewki miesięczne to produkty przeznaczone do wielokrotnego użytku. Większość rozwiązań dostępnych na rynku można nosić w trybie dziennym przez 30 dni, które liczy się od pierwszego dnia założenia ich na oczy. Dobrej jakości produkty renomowanych producentów, do których należą soczewki kontaktowe soflens 59 marki Bausch&Lomb, zachowują swoje doskonałe właściwości przez cały okres ich przydatności do użytku, co oznacza, że zapewnią nam komfort noszenia i doskonałą jakość widzenia zarówno pierwszego, jak i ostatniego dnia ich stosowania.

Bardzo istotną kwestią jest jednak prawidłowe dbanie o soczewki miesięczne, bez którego nawet najdroższe i najbardziej polecane szkła nie wywiążą się prawidłowo ze swojego zadania. Najważniejszym obowiązkiem każdego użytkownika soczewek miesięcznych jest dbanie o ich czystość i higienę. Czynności z tym związane należy przeprowadzać regularnie, po każdym zdjęciu soczewek wieczorem. Zanim odłożymy szkła na noc do pojemnika, konieczne jest dokładne oczyszczenie ich powierzchni z nagromadzonych w ciągu dnia osadów i drobnych zanieczyszczeń. Najlepiej do tego celu nadają się multifunkcyjne płyny do soczewek kontaktowych, które pozwalają oczyścić, zdezynfekować oraz przechowywać szkła miesięczne.

Jakie soczewki kontaktowe miesięczne wybrać?

Jakie cechy powinny posiadać dobrej jakości soczewki kontaktowe?

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór miesięcznych szkieł kontaktowych. Każdy oferowany produkt posiada określone właściwości oraz cechy, które wpływają bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania. Cechy dobrej jakości soczewek miesięcznych doskonale widać na przykładzie wspomnianych powyżej szkieł soflens 59. Soczewki kontaktowe soflens 59 to bardzo popularne i wygodne w użytkowaniu szkła o wysokim stopniu uwodnienia wynoszącym aż 59%. Gwarantuje to optymalne nawilżenie powierzchni oczu oraz podwyższoną odporność na powstawanie osadów białkowych, co ma ogromne znaczenie w przypadku szkieł przeznaczonych do wielokrotnego użytku.

Miesięczne soczewki kontaktowe soflens 59, dzięki zastosowanej w nich nowoczesnej technologii UniFit idealnie dopasowują się do kształtu rogówki każdej osoby, co gwarantuje wysoki komfort ich użytkowania oraz niewyczuwalność ich obecności na powierzchni oczu. Są to produkty uniwersalne, które doskonale nadają się do korekcji większości powszechnie występujących wad wzroku, w tym krótkowzroczności i dalekowzroczności. Producent soczewek, marka Bausch&Lomb gwarantuje niezmienne właściwości swoich szkieł przez cały, 30-dniowy okres ich użytkowania, w tym także pod sam koniec ich przydatności do użytku.