Najlepsze atrakcje w Poznaniu

Będąc w Poznaniu nie sposób pominąć kilku ważnych atrakcji. To propozycje nie tylko dla turystów, ale i także dla tych, którzy mieszkają tu od dawna, ale nie mieli jeszcze okazji do końca skorzystać z walorów tego miejsca. Co do zwiedzenia w Poznaniu poleca Groupon?

Zacznij od Starego Rynku

Serce województwa Wielkopolskiego niewątpliwie tkwi na Starym Rynku w Poznaniu. Jest on ulokowany na Starym Mieście. Jest to 3 rynek, co do wielkości w Polsce. Niewątpliwie będąc w tym miejscu można odczuć wyjątkowy klimat tego miasta. Stary Rynek to nie tylko wyjątkowa architektura, ale także ogrom ogródków restauracyjnych i klimatycznych kawiarenek. Każda kamienica przedstawia i mówi o innej historii i tradycji. Centrum Starego Rynku stanowi budynek starego Ratusza. Powstał on 800 lat temu. Po II wojnie światowej uległ praktycznemu zniszczeniu, 10 lat trwała jego odbudowa. Obecnie w nim mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania. Z jej wieży codziennie odgrywany jest hejnał. W Ratuszu znajduje się zegar stołowy z herbem Poznania z XVI wieku oraz wieczna szklanica cechu szewców z XVII wieku.

Najlepsze atrakcje w Poznaniu

Poznań bliżej natury

W Poznaniu znajduje się Jezioro Maltańskie, które powstało w latach 50. Jezioro to zostało sztucznie utworzone, co 4 lata woda w nim jest całkowicie spuszczana i dokonuje się wymiany na nową, co ma zapewnić bezpieczeństwo osobom, korzystającym z kąpieliska. W zachodniej części jeziora mieści się jedyna taka pod względem wielkości fontanna, która tryska wodą na ponad 60m. To miejsce, w którym często odbywają się zawody w sportach wodnych, między innymi Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Malta to obszar całego ośrodka rekreacyjnego, zlokalizowanego wokół jeziora. Znajdują się tu ścieżki rowerowe, biegowe, park linowy, pole do minigolfa, całoroczny stok narciarski oraz sztuczne lodowisko zimą.

Inne warte odwiedzenia miejsca w Poznaniu

Będąc w Poznaniu warto udać się także na wyspę Ostrów Tumski, do Nowego Zoo, do Parku Cytadela, Muzeum Narodowego, Term Maltańskich, Rogalowego Muzeum, Parku Krajobrazowego – Puszczy Zielonki oraz odwiedzić Poznańskie Koziołki.