Wydarzenia kulturalne online na platformie Play Kraków

Obecne czasy są bardzo trudne, zwłaszcza z punktu widzenia wydarzeń kulturalnych. Wprowadzone obostrzenia dotyczą wszystkich miejsc, w których odbywały się spektakle, koncerty, czy inne występy. Organizatorzy wszystkich tych wydarzeń mają jednak pewne wyjście, które pozwoli przetrwać ten trudny okres. Na potrzeby udostępniania odbiorcom wszelkiego rodzaju widowisk powstała specjalna platforma internetowa o nazwie Play Kraków.

Wydarzenia kulturalne online na platformie Play Kraków

Wydarzenia kulturalne online

Jeszcze do niedawna wydawało się to szalonym pomysłem, jednak w dobie pandemii okazuje się być jedyną skuteczną alternatywą. W ten sposób zapewnia się miejsca pracy oraz dostarcza społeczeństwu rozrywki, której zwyczajnie brakuje od ponad roku. Serwis obsługiwany jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, a rejestracji może dokonać każdy, kto chciałby sprawdzić zawartość platformy. Znajdują się w niej zarówno darmowe, edukacyjne materiały, jak i te płatne – tak naprawdę każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Krakowskie instytucje kulturalne bardzo chętnie przyłączyły się do tworzenia i udostępniania swoich wydarzeń w ten właśnie sposób. Całość spotyka się również z bardzo pozytywnym odbiorem przez Użytkowników, którzy mogą w miły sposób spędzić swój wolny czas. Wszelkie wydarzenia kulturalne online pozwalają na oderwanie się od codziennych trosk i problemów, które w tych wymagających czasach nierzadko przybierają na sile. Platforma Play Kraków przybiera formę aplikacji, którą może pobrać każdy użytkownik urządzeń z systemem Android ora iOS. Daje to możliwość oglądania zapisanych wydarzeń na dowolnym nośniku i w każdym miejscu. Rozrywka i wydarzenia kulturalne online dostępne w jednym miejscu to odpowiedź na zapotrzebowanie ludzi, którzy są ich bardzo spragnieni.

Początek działania platformy

Platforma zapoczątkowała swoje działanie 11 września 2020 roku, a pierwszym wydarzeniem, które odbywało się w ten sposób był Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego 13. MASTERCARD OFF Camera. W ramach tego wydarzenia online użytkownicy platformy mogli zapoznać się z nowym pasmem, w skład którego wchodziło pięć filmów wybranych przez programerów. Wskazany został termin, w którym projekcje były dostępne dla odbiorców – 2 tygodnie. Wydarzenia kulturalne online w Play Kraków to pewnego rodzaju biblioteka multimedialna, do której każdego dnia dołącza się kolejne materiały. Co ciekawe, treści są dostosowane do każdej grupy wiekowej, udostępnia się bowiem koncerty, spektaklem recitale oraz różnego rodzaju materiały edukacyjne przydatne dla dzieci i młodzieży. Na korzyść platformy przemawia fakt, że inicjatywa spotkała się z dużą aprobatą instytucji kulturalnych, dzięki którym przedsięwzięcie miało szansę powodzenia. Czas wydarzeń kulturalnych w Krakowie rozpoczął się ponad pół roku temu, szybko okazało się, że taka forma nie pozwoli zapomnieć o nośnikach kultury, które przeżywają gorsze chwile. Społeczeństwo dzięki tej idei odnajduje w całej sytuacji światełko w przysłowiowym tunelu. Można bowiem pozostawać na bieżąco z wszystkimi eventami.