Promowanie firmy w social mediach

Posiadanie firmowego konta w social media dziś jest nieodłącznym elementem każdego biznesu. Ogromne znaczenie odgrywa odpowiednie prowadzenie firmowych mediów społecznościowych po to, by nie tracić przeznaczonego budżetu na promocję firmy. Bardzo ważna jest wiedza, dotycząca tego, jak prowadzić profesjonalne konto w mediach społecznościowych, by reklama działań firmowych była efektywna. Oto kilka czynności, o których należy pamiętać podczas działań podejmowanych na platformach społecznościowych.

Cel działań reklamowych

Na początku konieczne jest określenie celu działań marketingowych. Cel jest ogromnie ważny i nie warto o nim zapominać. Należy pamiętać, że komunikacja jest uzależniona od celu. Inna będzie w przypadku tworzenia wizerunku, a inaczej będzie wyglądać kiedy cel nastawiony jest na sprzedaż. To jaki cel wybierzemy warunkuje wybór odpowiedniej platformy, do niego dostosowanego.

Ustalenie grupy odbiorców

Kolejnym arcyważnym krokiem jest określenie grupy odbiorców, do której kierowane będą nasze treści. W sieci krąży błędne przekonanie, mówiące o tym, że im większa jest grupa odbiorcza na danym kanale, tym skuteczność reklamy jest większa. Jest to mylące podejście. Grupa docelowa musi być rzetelnie dobrana, by oferta firmy nie pojawiała się w grupie, zupełnie do niej nie pasującej. Trzeba zrobić rozeznanie, gdzie można spotkać w Internecie swoich potencjalnych klientów i na których platformach społecznościowych są najczęściej spotykani.

Promowanie firmy w social mediach

Opracowanie strategii komunikacyjnej w social media

Decydując się na założenie konta firmowego w social media trzeba pamiętać o tym, na jaką strategię komunikacyjną się decydujemy. Trzeba mieć świadomość tego, że niektóre media są bardziej rozrywkowe, a inne bardziej biznesowe. W zależności od rodzaju mediów istotna jest także częstotliwość dodawanych postów. Mając to na uwadze należy je dostosować do możliwości czasowych osoby zajmującej się reklamą w Internecie.

Wybierz kanał społecznościowy

Następnym krokiem jest wybór mediów społecznościowych, na których chcemy prowadzić swoje konto firmowe. Nie zawsze kanał jakim jest Facebook odpowiedni jest dla wszystkich działalności gospodarczych. Firmy, które zwykle ofertę swą przestawiają w formie wizualizacji czy filmu powinny zastanowić się czy przypadkiem konto na YouTubie nie będzie najbardziej odpowiednie.

Nadzór działań w social media

Ogromnie ważne podczas prowadzenia firmowego konta w mediach społecznościowych jest monitorowanie działań podejmowanych w nich. Podczas weryfikacji należy skupić się na zasięgu prowadzonej kampanii, na liczbie odsłon i odwiedzin na stronie firmowej, na liczbie unikalnych użytkowników na witrynie oraz liczbie odsłon banneru reklamowego.

Kolejno warto zwrócić uwagę na liczbę kliknięć w post, liczbę komentarzy, ilość subskrypcji, poleceń, pobrań, zakupów oraz zamówień. Istotne są również wypełnione ankiety czy formularze, liczba przekierowań na stronę docelową oraz liczbę uczestników, w przypadku organizowania konkursu na stronie czy koncie firmowym.