Narzędzia pozwalające stworzyć najlepszą kampanię mailingową

Celem kampanii reklamowych jest wzrost zainteresowania danym produktem lub usługą, co w efekcie przekłada się na wzrost sprzedaży. Kampania mailingowa z całą pewnością nie może być przytłaczająca, każdy jej element musi być odpowiednio przygotowany. W przeciwnym wypadku wiadomości będą trafiały do spamu, zamiast bezpośrednio do odbiorcy.

Narzędzia pozwalające stworzyć najlepszą kampanię mailingową

Złote zasady prawidłowo przeprowadzonej kampanii mailingowej

Priorytetem jest określenie celów, którym ma służyć kampania mailingowa, absolutnie nie można zdawać się na przypadkowe treści. Wśród stawianych celów znajdują się zwiększenie ruchu na stronie, bądź wzrost współczynnika konwersji. By wszystkie założenia miały szansę na realizację koniecznym jest wybór najlepiej rokującej grupy docelowej oraz wyjście naprzeciw jej oczekiwaniom. Podstawowym błędem wielu firm pozostaje zaniedbanie tego czynnika, a przecież nikt z nas nie chce otrzymywać zbędnych informacji na skrzynki pocztowe. Kampania mailingowa skierowana do niewłaściwej grupy odbiorców jest z góry skazana na niepowodzenie, działanie na oślep przyniesie więcej szkód niż pożytku. Ogólnie mailing dzieli się na kilka rodzajów, może przybrać postać newslettera, ogłoszeń lub katalogu sprzedażowego, najczęściej wybiera się newsletter. Z założenia jest to kampania mailingowa informująca odbiorców o nowościach, zmianach, oraz wielu innych kwestiach związanych z działaniem przedsiębiorstwa. W tym przypadku wskazane jest zachowanie regularności, wystarczy jedna wiadomość na miesiąc, częstsze mogą zniechęcić. Duże znaczenie ma aktualizacja szablonu wiadomości mailowych, nie mogą znajdować się w nim przestarzałe informacje. Kampania mailowa w postaci katalogów sprzedażowych ma za zadanie kierować do potencjalnego klienta aktualnych ofert. Ma to być subtelna reklama, bez sugestywnych zwrotów namawiających do zakupu danego produktu. Ostatnim rodzajem mailingu są standardowe ogłoszenia z życia przedsiębiorstwa, mogą dotyczyć planowanych w najbliższej przyszłości wydarzeń, rozrywek.

Narzędzia pozwalające zoptymalizować kampanię mailingową

W tworzeniu skutecznej kampanii mailingowej pomocne okazują się niektóre, dedykowane narzędzia, w które warto się zaopatrzyć. Podstawowe funkcje pozwalają na masowe wysyłanie maili do dużej ilości osób z grupy docelowej, w większości programów jest to darmowa opcja. W przypadku gdy testy kampanii mailingowej wypadają bardzo dobrze, można wykupić dostęp do innych możliwości na platformach. Wówczas możemy otrzymać dodatkowe wsparcie, na przykład w postaci wykonania indywidualnego projektu mailingu. Dedykowane narzędzia czasami oferują znacznie więcej, analizują choćby ryzyko uznania e-wiadomości za spam, podpowiadają firmie, co powinno zostać usprawnione, zmienione.  Ciekawym wsparciem są możliwości w postaci monitorowania systemów mailingowych wdrażanych w innych sklepach. Na tej podstawie powstają założenia pozwalające na stworzenie idealnej kampanii pod każdym względem. Wszystkie wskazane udogodnienia powinny być śmiało wdrażane i testowane, aż do osiągnięcia wszystkich celów.