Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce, które warto znać.

W Wielkopolsce nie brakuje atrakcji dla dzieci. Gdzie, zatem w tym regionie warto udać się ze swoimi podopiecznymi? Oto kilka ciekawych propozycji, które dobrze jest znać, te miejsca naprawdę warto odwiedzić.

Zoo w Poznaniu

W Poznaniu odnajdziemy nie jedno zoo, ale aż dwa obiekty tego typu. W mieście tym znajduje się, bowiem Stare Zoo i Nowe Zoo. W zabytkowym, historycznym Starym Zoo możemy spotkać między innymi takie zwierzątka jak: kozy, króliki, lemury, rybki z raf koralowych czy też lisy. O wiele większym ogrodem zoologicznym jest natomiast Nowe Zoo. Znajduje się tu największa w Polsce słoniarnia. Natrafimy tu także na tygrysy, żyrafy czy nawet na nosorożce.

Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce, które warto znać.

Gród Pobiedziska

Gród Pobiedziska to miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele interesujących średniowiecznych machin bojowych. Ciekawą atrakcją jest tu również możliwość założenia prawdziwej kolczugi i hełmu. Z reguły na dzieciach duże wrażenie robi także oglądanie strzelania z łuku. Jest to, więc idealne miejsce dla osób, które interesują się rekonstrukcjami historycznymi.

Laboratorium Wyobraźni

Będąc w Poznaniu warto pokazać dzieciom także Laboratorium Wyobraźni. To centrum nauki stanowi część Poznańskiego Parku Naukowo- Technicznego. To właśnie tu dzieci mogą przekonać się jak wspaniały i fascynujący jest świat nauki, a wszystko to dzięki niesamowitym warsztatom, ciekawym eksperymentom i wielu innym zapierającym dech w piersi atrakcjom.

Przygoda na torach

Fantastyczną przygodę można przeżyć także podróżując kolejką. W Wielkopolsce warto odwiedzić zarówno Średzką Kolej Powiatową, jaki i Mosińską Kolej Drezynową.

Park Dzieje

Wiele atrakcji może zapewnić nam również Park Dzieje, w którym to czekają na nas miedzy innymi: ogród bajek, sokolarnia, mini zoo, widowiska z rycerzami oraz poszukiwania ukrytego skarbu.

Muzea, Zamki i Pałace

W Wielkopolsce nie brakuje także wielu godnych odwiedzenia muzeów oraz bajkowych zamków i pałaców. Do muzeów, które warto pokazać dzieciom możemy zaliczyć miedzy innymi: Rogalowe Muzeum Poznania, Muzeum Dwóch Imperiów czy też Muzeum Arkadego Fiedlera. Jeżeli zaś chodzi o zamki to z całą pewnością warto zobaczyć zamki w Kórniku i w Gołuchowie.