Jakie wydarzenia czekają nas w lutym w Poznaniu?

Poznań jest miastem, w którym życie kulturalne tętni nieprzerwanie. Warto zapoznać się z tym jakie wydarzenia muzyczne, teatralne oraz inne będą miały miejsce w rozpoczynającym się miesiącu. Oto kilka wydarzeń zaplanowanych w nadchodzących dniach w Poznaniu.

Poniedziałek z kulturą

W najbliższy poniedziałek tj. 3.02 zaplanowanych jest kilka wydarzeń kulturalnych. O godzinie 21.00 w Klubie Tama ma wystąpić Brytyjski zespół Uriah Heep. Koncert ten poświęcony będzie promowaniu ich najnowszego albumu Living The Dream. Koszt biletu to 120 zł. Są dostępne do zakupu w Centrum Informacji Kulturalnej oraz na Eventim. Dla młodszych miłośników kultury w ten dzień też znajdzie się coś odpowiedniego, a mianowicie Spektakl rodzinny – Sztuka bez Babci reżyserii Tomasza Kaczorowskiego. Będzie ona wystawiana na Scenie Wspólnej o godzinie 11:00 przy ulicy Brandstaettera 1. Spektakl opowiada historię dwunastoletniego Samuela. Jest on dedykowany dzieciom powyżej 7 roku życia wraz z ich opiekunami. Czas trwania sztuki to 70 minut. Bilety dostępne są w Centrum Informacji Kulturalnej oraz na bilety24 w cenie 23 złotych. Dodatkowo w Poznańskim Parku Naukowo-Technicznym w poniedziałek odbywać się będą Zimowe zajęcia w Laboratorium Wyobraźni. W godzinach 12.30 albo 14.00. Będzie można wybrać jedną spośród dwóch atrakcji: Robotyka dla Laika oraz ekspozycja na Wystawie Zielonej „Barwy, światło i ruch”. Czas trwania zajęć to 1 godzina. Na zajęciach mile widziane są wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia wraz z rodzicami lub opiekunami.

Jakie wydarzenia czekają nas w lutym w Poznaniu?

Kulturalny wtorek

We wtorek miłośnicy mody powinni wybrać się na Zajęcia zimowe w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza „Zostań projektantem mody!” o godzinie 12:00. Zajęcia dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 12 lat wraz z opiekunami. Minimalna liczba osób w grupie to 10 osób. Koszt takich zajęć to zaledwie złotówka. Zapisów na zajęcia można dokonać drogą mailową lub telefoniczną. Na Scenie Nowej CK Zamku przy ulicy Św. Marcina 80/82 o godzinie 18:00 nastąpi promocja tomów Macieja Meleckiego, Szymona Żuchowskiego oraz Anny Wieser. Bilety dostępne w cenie 2 zł.