Z jakim zastosowaniem sztucznej inteligencji możemy spotkać się w biznesie i w życiu codziennym?

Zakres zastosowania sztucznej inteligencji może w dzisiejszych czasach zadziwić nie jedną osobę. Z nowoczesnymi technologiami opierającymi się na AI i uczeniu maszynowym spotykamy się, na co dzień. Obecnie korzysta się z nich zarówno w biznesie, jak i w życiu codziennym. Kiedy i w jakich sytuacjach wykorzystujemy, zatem rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji?

W jaki sposób wykorzystujemy sztuczną inteligencje w życiu codziennym i w biznesie?

Jako przykład zastosowania sztucznej inteligencji możemy podać przekierowywanie wiadomości mailowych do właściwych folderów w naszych skrzynkach pocztowych. To właśnie dzięki systemom uczącym się nasza skrzynka główna nie jest zasypywana spamem. Sztuczna inteligencja jest naszym sprzymierzeńcem także przy korzystaniu z usług bankowości online. Nowoczesne systemy bankowe, które wykorzystują AI są w stanie nauczyć się wzorców zachowań osób korzystających z bankowości elektronicznej, dzięki temu mogą wykryć nietypowe transakcje. Dla klienta jest to, więc bardzo dobra ochrona przed oszustami działającymi w sieci. Funkcja przyswajania wiedzy przez maszyny wykorzystywana jest także w urządzeniu, z którego, na co dzień w domu i w pracy korzysta niemal każdy z nas, mowa tu o telefonie komórkowym. Warto, bowiem zauważyć, że nowoczesne smartfony bardzo dobrze dostosowują się do naszego funkcjonowania. Należy zaznaczyć, że oprogramowania rozpoznające mowę użytkownika, czyli tak zwani wirtualni asystenci nie tylko potrafią odpowiadać na zadane pytania, ale również dzięki uczeniu maszynowemu są w stanie dopasować wyniki odpowiedzi do preferencji osoby, która regularnie korzysta z danego smartfonu.

Z jakim zastosowaniem sztucznej inteligencji możemy spotkać się w biznesie i w życiu codziennym?

Gdzie jeszcze w dzisiejszych czasach ma miejsce zastosowanie sztucznej inteligencji?

Obecnie sztuczna inteligencja może okazać się również niezwykle pomocna podczas dokonywania zakupów w sieci. Mowa tu miedzy innymi o propozycjach produktów przygotowanych specjalnie dla nas. Nowoczesna technologia opierająca się na rozwiązaniach wykorzystujących naukę maszyn jest, bowiem w stanie tworzyć dla użytkowników Internetu, takie prognozy produktów, które mogą przypaść im do gustu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku niektórych usług telewizyjnych takich jak np. Netflix. Tu również promowanie odbywa się na podstawie analizy typowych zachowań. Dzięki temu systemy uczące się są w stanie proponować nam takie filmy i programy, które będą dopasowane do naszych upodobań. W dzisiejszych czasach ciągle wzrasta także zastosowanie sztucznej inteligencji w mediach społecznościowych. Popularne portale społecznościowe korzystają np. z systemów rozpoznawania obrazów, dzięki czemu są w stanie automatycznie tagować zdjęcia. Rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji stosowane są także w przypadku podpowiedzi w emotikonach czy wpisach lub też przy tworzeniu listy osób, które możemy znać. Jak więc widać obecnie zastosowanie sztucznej inteligencji jest naprawdę bardzo szerokie i wkracza na różne obszary naszego życia. AI bywa bardzo pomocna zarówno w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym.