Efektowne boxy kwiatowe na wyjątkowe okazje

Róże, piwonie, frezje – każdy z tych kwiatów ma w sobie niezaprzeczalne piękno, ale łączy je coś jeszcze – możliwość umieszczenia w ozdobnym pudełku. Flowerboxy, bo o nich mowa są funkcjonalne i zachwycają estetyką wykonania. Stanowią najlepszy prezent dla bliskich sercu kobiet i stały się bardzo modnym tłem do zdjęć na wielu popularnych blogach. Boxy kwiatowe cały czas przewijają się w Internecie, w witrynach pracowni florystycznych, na zdjęciach promujących biżuterię i inne akcesoria.

Efektowne boxy kwiatowe na wyjątkowe okazje

Dlaczego boxy kwiatowe są tak popularne?

Sekret kwiatowych boxów tkwi między innymi w sposobie układania kwiatów, a tych jest całe mnóstwo. W zależności od stawianych oczekiwań boxy kwiatowe mogą być zaaranżowane w jednym kolorze i jednym gatunku kwiatów, lub stanowić ich mix. Tak naprawdę możliwości jest bardzo dużo, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się boxy kwiatowe dzielone na dwie części. Po jednej stronie mamy kwiaty, pod drugiej natomiast słodycze, szampan, wino, czy inne drobne akcesoria dostosowane do konkretnej okazji. Oczywiście każdy sposób skradnie serce osoby obdarowanej, niezależnie od tego, czy w pudełku znajdzie się jeden rodzaj kwiatów, czy kilka. Zabierając się za wykonanie flowerboxa można zdecydować się na dwie możliwe techniki układania kwiatów. Pierwsza jest zbliżona do sposobu, w jaki umieszczamy je w wazonie, mają zatem wystawać za linię pudełka, takie boxy kwiatowe są spektakularne. Wówczas do pudełka nie dobieramy wieczka, jest ono całkowicie zbędne. Druga metoda zakłada użycie zamknięcia, ponieważ kwiaty są układane na równo z krawędzią ozdobnego opakowania – to wersja gwarantująca pełne zaskoczenie. Zakryty box wzbudza bardzo duże zaciekawienie, a o to przecież chodzi w niespodziankach.

Jakie kwiaty można zamknąć w pudełku?

Boxy kwiatowe wykonuje się z wykorzystaniem gąbki florystycznej, która jest nasączona różnymi substancjami konserwującymi. W przypadku sztucznych kwiatów, bo takie też mogą być umieszczane, gąbka powoduje, że łodygi są utrzymane w pozycji pionowej, to jej jedyna funkcja. Znacznie lepszą pod względem efektu końcowego jest alternatywa z żywych kwiatów, wówczas rośliny muszą mieć odpowiedni poziom wilgoci. Czasami pojawia się wątpliwość, czy namoczona gąbka nie zniszczy pudełka wykonanego z tektury. Nie będzie miało to miejsca, gdy spód opakowania wyłoży się celofanem lub innego rodzaju folią nieprzepuszczającą wilgoci. W ten sposób cały box jest odpowiednio zabezpieczony i nie ma możliwości, by cokolwiek złego miało się wydarzyć. W pracowniach florystycznych, kwiaciarniach dokłada się wszelkich starań, aby kwiaty umieszczone w boxie zachwycały nową właścicielkę jak najdłużej. W tym celu stosuje się kilka zasad ułatwiających to zadanie. Jedną z nich jest przycięcie łodyg pod kątem około 45 stopni, przed umieszczeniem kwiatów w gąbce, co znacząco wpływa na dłuższą żywotność roślin. Pomaga także przycinanie pod zimną bieżącą wodą i sposób przechowywania – boxy kwiatowe nie powinny być stawiane na przykład w przeciągu.