Fanpage firmowy - najważniejsze zasady prowadzenia

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie sklepów internetowych bez przedstawiania swoich produktów na portalach społecznościowych. Do tego celu idealnie sprawdza się założenie fanpage’a. Warto jednak bardzo dobrze zaplanować jego założenie i unikać popełniania podstawowych błędów. Mogą one bowiem wpłynąć na niewielkie zainteresowanie produktami i usługami przez potencjalnych klientów.

Fanpage firmowy - najważniejsze zasady prowadzenia

Fanpage – jakich błędów unikać?

Fanpage umożliwia nawiązywanie relacji z klientami, lecz należy przy tym unikać popełniania podstawowych błędów. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad sprawi, że fanpage stanie się doskonałym źródłem sprzedaży. Najważniejsze są oczywiście posty, których zadaniem jest zainteresowanie jak największej liczby odbiorców. Jednym ze sposobów wyrażania tego jest pozostawianie komentarzy. Pod każdym z nich powinna znaleźć się odpowiedź, nawet wówczas, gdy nie jest to pytanie. Świadczy to o tym, że dla administratora, osoby prowadzącej fanpage liczy się każdy odbiorca. Kolejną zasadą jest wykorzystywanie wyłącznie zdjęć wykonanych przez osobę pracującą w firmie. Niedozwolone jest udostępnianie na profilu firmowym zdjęć, które należą do konkurencji.

Na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu fanpage’a?

Z uwagi na fakt, że użytkownicy Internetu są w większości wzrokowcami, należy ich odpowiednio zachęcić. Fanpage, na którym są widoczne zwykłe, nic nie wnoszące grafiki nie wyróżnia się na tle innych. Zatem jest więcej niż prawdopodobne, że odbiorca nie zainteresuje się nawet oferowanymi produktami i usługami. Publikowane grafiki i zdjęcia mają odzwierciedlać markę i podkreślać jej charakter. Osoby prowadzące fanpage muszą liczyć się z tym, że mogą pojawiać się na nim nie tylko pozytywne komentarze i reakcje, ale również te mniej przyjemne. W tym aspekcie wskazana jest całkowita rezygnacja z wdawania się w dyskusje i łatwość w uleganiu prowokacjom. W sytuacji, gdy dochodzi do szkalowania dobrego imienia, można udać się po pomoc prawną. Ostatnim wyznacznikiem dobrze prowadzonego fanpage’a to przemyślana strategia marketingowa.