Organizacja imprez integracyjnych - kiedy warto się na nią zdecydować?

Nie bez powodu mówi się, że pozytywna atmosfera oraz dobre kontakty między osobami pracującymi w tym samym zespole lub uczącymi się w jednej grupie mają duży wpływ na efekty poszczególnych zadań. Dlatego też na samym początku budowania takiego zespołu niezwykle ważna okazuje się odpowiednio przeprowadzona integracja - dzięki niech możemy lepiej poznać osoby, z którymi będziemy współpracować, co ułatwia przyszłą komunikację i pozwala podnieść efektywność pracy przy realizacji różnego rodzaju projektów. Warto jednak dowiedzieć się, czym powinna wyróżniać się udana impreza integracyjna oraz jak ją zaplanować, aby każdy zaproszony pracownik mógł poczuć się swobodnie i pewnie w danym towarzystwie. 

Najważniejsze zalety imprez integracyjnych

Mimo że wszelkiego rodzaju wyjścia na wspólną kawę czy lunch pozwalają na wymianę zdań między pracownikami, często ograniczają się jedynie do służbowych rozmów i okazują się zbyt krótkie, by dobrze poznać drugą osobę. To sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej decydują się na organizację imprez integracyjnych, podczas których każdy może pozwolić sobie na większą swobodę i dać się poznać z nieco innej strony niż tylko z tej związanej z pracą. Warto przy tym wspomnieć, że udane imprezy integracyjne pozytywnie wpływają na wyniki osiągane przez cały zespół podczas pracy - sprawniejsza komunikacja pozwala między innymi na swobodne wymienianie się pomysłami czy zorganizowanie wspólnej burzy mózgów. 

Organizacja imprez integracyjnych - kiedy warto się na nią zdecydować?

Decydując się na zorganizowanie imprezy integracyjnej, godnym uwagi rozwiązaniem będzie wynajęcie pokojów lub domków w urokliwej okolicy. Dzięki temu każdy pracownik odczuje, że wyjeżdża na krótki wypoczynek, podczas którego może z powodzeniem się zrelaksować i nabrać sił do pokonywania kolejnych wyzwań. Tego typu atmosfera sprzyja przede wszystkim swobodnym rozmowom, które pozwalają na lepsze poznanie drugiej osoby. Oprócz tego warto zapewnić pracownikom różnego rodzaju atrakcje i gry zespołowe, na przykład grę w paintballa czy wspólne wyjście na kręgle.